Kategoriler

MANTOLAMA

Dış cephe kaplama işlemi, yapılarda yapılacak ısı yalıtımı ile birlikte estetik bir etki kazandırırken, yalıtımın efektini de hatırı sayılır biçimde artırması nedeniyle oldukça yoğun biçimde kullanılan bir uygulamadır. Dış Cephe Kaplama ürünleri başlıca,

  • Prekast paneller
  • Alüminyum (Kompozit) Cephe
  • Cam Cephe
  • Doğal Taş Cephe
  • Granit Cephe
  • Seramik Cephe

Şeklindedir.

Siding olarak bildiğimiz Dış Cephe Kaplama uygulamalarında Pvc bazlı kaplama unsurları kullanılır, bu sebeple çok ciddi bir su yalıtım efekti elde edilmektedir. Ayrıca diğer yöntemlere göre bu yöntem daha ekonomik sayılabilmektedir.

Dış Cephe Kaplama yöntemleri muhakkak ki, yalıtım sıva ve boyalarından daha yüksek fiyatlara mal olmaktadır. Ancak uzun ömürlülükleri ve yalıtımın etkisini yükseltiyor olmaları sebebiyle ciddi biçimde tercih edildiklerini de söylemek doğru olacaktır. Ayrıca Dış Cephe Kaplama uygulamaları uzun vadede bakım maliyetlerini de neredeyse ortadan kaldırmaktadır.

Hangi Dış Cephe Kaplama ürününü kullanırsanız kullanın, tekrar eden boyama ve onarım ihtiyacını büyük ölçüde ortadan kaldırmış olursunuz.
Yapıların su temasından kaynaklanan zararlarını bütünüyle ortadan kaldıran Dış Cephe Kaplama uygulamalarının hemen hepsinde havanın iç duvara doğrudan teması kesilmektedir. Bu şartlar altında duvarın geçirgenliği önemini yitirmekte ve üst yalıtımın etkinliği artmaktadır.

Dış Cephe Kaplama uygulamasını anlatmak için bir canlandırma yapacak olursak; soğuk esen havada battaniyenize sarılmış haldeyken, rüzgarla aranıza bir levha koyduğunuzu düşünün. Rüzgar size hiç ulaşmadığında normal olarak battaniyenizin ısıtıcı etkisi artacaktır. İşte dış cephe kaplama uygulamalarının genel olarak etkisi de aynen bu şekildedir. Isı yalıtımı ile de birleştikten sonra binanızın ne kadar kolay ve ekonomik ısınacağını kolayca buradan tahmin yürüterek hesaplayabilirsiniz.

Resim
X
Whatsapp
Mail Gönder
Telefon